| Meli2314 a întrebat:

Mi-au aparut bube pe corp, sa fie de la vreo alergie, ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un consult la dermatologie, probabil o alergie la mancare sau o dermatita sau o infectie sanguina, nu stiu

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii orice, de la pojar, pojarel, scarlatina, varsat de vant, alergie, piscaturi de purici sau tantari samd.
Mergi urgent la medicul de familie, dar intai suna, ca-i posibil sa vina medicul acasa, daca esti contagioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-au ciupit țânțarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil să fie și de la o toxincfecție alimentară.

| Anonim97695333thf a răspuns:

Depinde de anumiti factori. Daca tu ai manacat ceva ce nu ti a facut bine sau ai folosit vopstele sau alte lucruri care iti pot provoca alergii sau chiar un tatauaj. Depinde ce ai facut si depinde de cum arata bubitele poate ai facut varicela, pojar sau alte boli

| ColonelulColo a răspuns:

Poate te-au atacat o haita de tantari furioși.