| Madalyn a întrebat:

Mi-au aparut niste cosuri pe fata, cum naiba scap de ele straight face
Degeaba le sparg ca-mi cresc la loc de 2x mai urate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna, Madalyn!
Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P. S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Madalyn, multumesc pentru apreciere! Succes! Numai bine!

| lovem3 a răspuns:

Te duci la farmacie si iti cumperi brevoxyl e cam 23 de ron parca si e foarte bun fundita?

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Nu e bine sa spargi cosurile pentru ca microbii se raspandesc pe fata si iti ies mai multe si nu prea ai cum sa scapi de ele decat daca te dai cu cremalaughing

| Madalyn explică:

OK, o sa merg maine la farmacie! Mersi pentru raspunsuri happy

| Madalyn explică:

Gioni, la ce iti este tie gandul sa stii ca sunt doar mituri laughing si crede-ma ca le-am testat, mai putin pe aia cu fata mare tongue

| Kerli a răspuns:

Ma bucur ca ti-ai dat seama ca daca le spargi nu ajuta cu nimic rolling on the floor
deci in primul rand trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa
apoi ai nevoie de niste produse de ingrijire a tenului
intreaba la farmacie e cel mai corect

| Ionut_7740 a răspuns:

Si eu eram obsedat pentru cosurile mele, desii ar trebui sa le lasi sa isi faca de cap iti recomanda 2 chestii. 1) daca te barbieresti voloseste un big cu aloe vera. ajuta foarte mult (cel putin la mine). 2.incearca alcolul camforat, gasesti la farmacie.(efectul la mine a fost dupa 1 saptamana si ceva ). Succes :*

| Crisyy a răspuns:

Uite aici un link: http://www.acasatv.ro/......si-tu.html

| Digital112 a răspuns:

Te duci la farmacie si iti da o crema speciala pentru fata si cosuri

| kosmin90 a răspuns:

In primul rand spune ce varsta ai? ca poate esti in perioada pubertati si de aceea ti-au iesit cosuri...incearca sa folosesti zineryt, gel de curatare clearesil s-au incearca sa tai o lamaie si sa te dai cu ea pe fata chiar daca ustura putin sau incearca o masca de castraveti sau de fructe...succes sper sa scapi repede

| gioni_1062 a răspuns:

Dupa mine cred ca tiar trebui o prietena

| Pintilie_Alexia_1993 a răspuns (pentru gioni_1062):

Iar eu cred ca ti-ar trebui o carte de gramatica

| tudoor a răspuns:

Pai ar trebui sa te dai pe fata cu crema (intreaba la farmacie, e ocrema buna. gero vital plant)si ce pot sa zic mult noroc cu cosurile...