| ElenaMaria1 a întrebat:

Mi-au aparut niste pete rosii pe pielea capului si ma mananca foarte tare. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexfunjohncena a răspuns:

Ei bine poate fi vreo iritatie depilda a caciuli a sepci a samponului etc. Funda merci mult si ti-as recomanda sa folosesti samponul clear e foarte bun pentru iritati si trebuie sa te clatesti bine pe cap si mie mi s-a intamplat asta!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa fie semne ale matretii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este dermatita saboreica.
Citeste despre ea pe net...
Iti recomand: http://www.farmablu.ro/farmacie/gerovital-pl-lotiune-antimatreata-ictiol
Poti merge si la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RUBEOLA apare pe abdomen prima data nu pe pielea capului!

| alexTT a răspuns:

Scabie

| ShArKeR a răspuns:

Rubeola, probabil.

| George_Lixandru_1997 a răspuns:

Este rubeola sigur pentru ca este epidemie in toata tara, cred ca 70% dintre romanii care nu au facut toate 3 tipurile le-au facut in perioada asta. Eu fiind norocos, nu am facut big grin.