| alinae a întrebat:

Am o problema.De mult timp, in locul in care se indoaie mana(nu stiu cum se numeste), mi-au aparut pete rosii, si am o crusta la unele pete(astai la mana stanga). La mana dreapta am doar niste pete rosii.Ma mananca foarte tare doar cand incep a da cu mana peste.Va rog sa ma ajutati, poate ati patit la fel si stiti de la ce ea. Funda, desigur!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se pare ca ai o eczema. Dar poate fi si o ciuperca sau un psoriazis. Trebuie sa te vada un dermatolog.

Abh
| Abh a răspuns:

Consult dermatologic cat mai repede, poate fi o eczema, poate fi psoriazis. Ai nevoie de tratament de specialitate.

| CoquineNoire a răspuns:

Vezi sa nu suferi de psoriazis,cauta pe net sa vezi daca se potrivesc simptomele.
la doctor!
daca nu ai asa ceva,poti sa te dai cu crema de galbenele, daca nu trec, consulta medicul (dermatolog).

| MindBlowing a răspuns:

Asa i s-a intamplat si matusii mele. A fost la dermatolog si raspunsul a venit imediat: psoriazis. Eu zic sa nu te panichezi, nu e o boala deloc grava. Matusa mea a urmat un tratament usor si nu foarte costisitor si scapat usor pentru ca a fost depistata la timp. Sanatate!