| DyuDya a întrebat:

Mi-au aparut niste vergeturi rosiatice pe spate si pe una dintre fese. Precizez ca am doar 13 ani si jumatate. Vergeturile din adolescenta dispar cu timpul?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Mai toata lumea am observat ca are. Si cei grasi si cei slabi si cei inalti. Vergeturile nu dispar. Ar fi o idee buna, daca dispui si de bani, sa te interesezi de tratamente la Spa si chestii din astea. De asemenea, poti intreba la farmacie de creme. Acum cat sunt rosii, trec mai usor. Dupa ce devin albe, slabe sanse...

2 răspunsuri:
| PinkPanther001 a răspuns:

Vergeturile nu dispar niciodata.Cu timpul roseata se va ameliora si vor deveni albe.Vereturile apar atunci cand slabesti brusc.Atunci cand incepi sa slabesti e bine sa te dai cu o crema speciala pentru. vergeturi de prevenire a acestora.Vergeturile pot fii inlaturate prin operatie.

| CristinaDanciu a răspuns:

Heii, te înţeleg perfect. Şi eu am vergeturi, dar folosesc un ulei pe care l-am cumpărat de la farmacie care se numeşte Bio Oil dacă te interesează. Dar dacă oftezi pentru remedii naturale poţi să te dai cu: http://www.doctorulzilei.ro/......bucatarie/ - găseşti aici!
Mult succes!