| BiiBiis a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte repede, ce credeti ca ar trebui sa fac? Mentionez ca sunt baiat si la momentul respectiv folosesc CLEAR, inainte am folosit Sanosan, dar am facut coji in cap si nu mai folosesc. Ce sampon imi recomandati?
SI inca ceva: ma spal odata la 3 sau chiar 4 zile pe cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Buna alex, eu te pot ajuta cu un link care ma ajutat si pe mine cu aceasta problema par gras, matreata, am incercat si cu lamaie si otet dar degeaba incearca aici si vei gasi raspuns. http://www.romedic.ro/matreata/tratament

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Exista in farmaciile Sensiblue, sampoane cu plante de la Herbosophy care nu contin parabeni. In plus limpezeste-te dupa spalare cu apa in care ai pus otet sau zeama de la o lamaie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey... mie mise ingrasa la 2 zile dar cu toate asteaam incercat multe samponuri dar fara rost. asa sunt eu. mi se ingrasa farul foarte repede si trebuie sa ma spal pe ap foarte des. din cand in cand mai incarca sa te speli la 2 zilewinking

| alesia29 a răspuns:

Si eu ma spal o zo da, una nu, si nu ma plangoh go on
am auzit ca este un sampon de la gerovital foarte bun, m`i la recomandat o colega, si ea se spala la fel ca mine, iar acum se spala la 4-5 zile