| mODIN a întrebat:

Mia-m luat o ciocolata africana si am mancat-o p toata odata.E vreun risc sa fac diabet? Nam mai facut asta pana acum...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Stai linistita nu patesti nimic dar nu uita: consumul exagerat de dulciuri este un factor de mediu ce poate declansa diabetul.Ai grija de sanatatea ta!

| unknownn a răspuns:

Da,faci diabet de la o ciocolatalaughing?
Slabe sanse, poate doar daca mananci cam 10 ciocolati pe zi timp de 6 luni, nici atunci nu e sigur ca faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Diabetul e boala genetica, nu se face asa din senin de la o ciocolata.

| kitten95 a răspuns:

Nu te ingrijoraoh go on. o ciocolata intreaga de-aia nu e nu stiu ce. trebuie sa mananci aproape zilnic una de aia ca sa ai diabet zaharat.

| DjZen a răspuns:

Nu ai cum sa faci

| OtakuRoman a răspuns:

Evident, NU.

| AlexHandmade a răspuns:

Nu! Doar daca mancai mult mai mult!