| EightSix a întrebat:

Mierea de albine pe o felie de paine cu ceai de tei sunt bune pentru reflux gastroesofagial?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Salut,da,incearca si ceai de menta, e foarte util. De regula refluxul gastroesofagian il tratezi printr-un regim alimentar punctual. Si cand mananci, mananca incet, nu te fugareste nimeni. Dimineata poti bea un pahar cu apa si lamaie, are un efect bun.