| BibiLol a întrebat:

Noaptea, in timp ce dormeam ma durea burta tare si cand m-am trezit am vomitat. Apoi am mancat o portocala si dupa vreo ora, doua am vomitat-o; dupa aia nu am mai mancat nimic si acum mor de foame.Ce sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arl34 a răspuns:

Salut,mananca paine prajita in primul rand ca sa-ti apsoarba gazele din stomac si sa depistezi de ce vomiti! Poate ai apendiciul inflamat si trebuie mers de urgenta la medic!

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Pâine prăjită cu ceai de mentă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Posibil să ai apendicită,trebuie să mergi la medic.
Mănâncă ceva uşor, biscuiţi, pâine prăjită, iaurt ceva, fructe dacă nu.
Te pup!

| Arl34 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu citisi sus ca daca mananca fructe le vomita?

| Arl34 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat si insanatosire rapidahappy

| BibiLol explică (pentru Arl34):

Mersi! Tocmai am mancat paine prajita acu vreo 20 min si nu am vomitat-o inca.

| Arl34 a răspuns (pentru BibiLol):

Pentru putin!