| PrajituricaCuBomboneleColorate a întrebat:

Buna TPU...am o problema maresad
sa incep cu inceputul:azi dimineata(ora 9 si ceva.)cand m-am trezit ma durea burta...adica ma deranja...am ers in bucatarie, am luat o banana ca sa mananc si nu am putut-o mancasad
apoi am vomitat destul de mult... a inceput sa ma doara din dou burta, tocmai acum am vomitat din nou, dupa ce am mancat un biscuitesad
va rog help, nu stiu ce sa mai fac...am vomitat de 2 ori si inca ma doare stomacul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Ceai de sunatoare

| FerLin a răspuns:

In cazul in care starile de voma nu se datoreaza unei baute crancene din noaptea asta, happy atunci incearca sa-ti aduci aminte ce ai mancat ieri, in special dupa masa spre seara. Poate ai mancat ceva vechi, stricat etc. (daca e asa atunci e bine ca vomiti pentru ca elimini toxinele, numai ca dupa voma ar trebui sa te hidratezi si ideal ar fi cu ceva ceaiuri, intereseaza-te pe net ce ceaiuri sunt bune)
Daca nu iti trece, maine mergi la docutorul de familie ca imi imaginez ca azi nu lucreaza.

| NamelessGirl a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa mergi la un medic, si un verisor de al meu a avut cam aceeasi problema, si s-a dus la medic si medicul i-a spus sa tina un mic regim.