| ella4k a întrebat:

Nu am avut ciclu in luna trecuta, si am pofte mai mari ca de obicei, greturi am pe momente pot dura cite 2, 3 minute poate fi aceasta o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Păi dacă nu ți-ai fi dorit sarcina trebuia să iei pastila de a doua zi. Acum nu mai ai ce să faci decat testul de sarcină.

Cati ani ai?

13 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Faci un test și afli! Noi de unde să știm ce faci tu!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca ai facut ceva neprotejat, te poti astepta la o sarcina-dupa simptome.Dar pentru siguranta fa un test sau un control.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Da,este posibil să fi însărcinată, faci un test şi vezi.
Te pup!

| Violente a răspuns:

Doar testul de sarcină îți poate răspunde la aceasta întrebare, dar dacă nu ți-a venit menstruația, ai pofte și mai ai și grețuri, atunci cred că sunt foarte mari șanse.

A fost vorba de ejaculare intravaginala?

| ella4k explică (pentru Violente):

Da a fost

| ella4k explică (pentru Violente):

| Violente a răspuns (pentru ella4k):

Bănuiesc că nu îți dorești vreo sarcină. Cumpără te rog un test, să știi cu ce te confrunți.

| ella4k explică (pentru Violente):

Uite fetelor ca am aflat ca sunt insarcinata happy

| Violente a răspuns (pentru ella4k):

A fost vorba de ejaculare intravaginala?

| Violente a răspuns (pentru ella4k):

Păi dacă nu ți-ai fi dorit sarcina trebuia să iei pastila de a doua zi. Acum nu mai ai ce să faci decat testul de sarcină.

Cati ani ai?

| Liliana1981 a răspuns:

Da, poate fi. Ia-ti un test.

| Andrei296 a răspuns:

Da asta este primul semn al nasteri pardo ca est iinsarcinata du-te la un ginecolog ia si tu un test cat poate sa coste daca ai un copil acum nu mai ai ce sa faci si nu cumva sa faci avort e vina ta daca ai facut ceai facut si dela altceva n-are cum sa fie deci asculta-mi sfatu

| Simona020 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii pana nu iti vei face un test de sarcina. Eu am 38 de saptamani si greturile au inceput de pe la 2 luni pana pe la 4 luni, in general seara. E mai greu sa iti dai seama de sarcina la inceput daca nu iti faci un test, totusi ai grija si cu testele astea ca eu am facut 2 si crede-ma ca le-am facut corect. Amandoua mi-au spus la fel "nu esti insarcinata" si dupa cum ti-am spus, mai am putin si nasc laughing

| AddyBăă a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala probabil ca da, dar cine stie. Du-te mai bine la un ginecolog decat sa iti faci un test, pentru ca testele nu sunt sigure!