Întrebare recomandată | gelutzu78 a întrebat:

Nu pot respira normal de aproximativ o saptamana nu mai pot respira normal parca ceva imi blocheaza caile respiratorii intr-adevar sufar de astm bronsic inca din copilarie dar care nu se manifesta chiar asa pana acum am si hiperaciditate azi noapte m-am trezit de vreo trei ori cu gatul uscat vrand sa beau apa am ametit si m-am pus la loc in pat pana mi-am revenit orice sfat e binevenit multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te neaparat la medic, nu mai intarzia, sa nu intri in insuficienta cardio respiratorie, nimeni nu te poate ajuta aici, numai medicul dupa investigatie, iti poate pune un diagnostic si iti poate prescrie medicatie.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Singurul sfat pertinent e sa mergi la medic, mai ales ca ai boala cronica.Hiperaciditatea contribuie la intensificarea simptomelor obisnuite, iar schimbarea brusca a vremi este un alt,, accelerator,,.

| AngelHugz a răspuns:

Hmm...

| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ a răspuns:

Eu sufar de cativa ani asa ceva dar nu stiu ce boala este ( daca este ) eu nu pot sa respir in momentul de fata si ma doare pieptul.Crezi ca e astm?
P.S du-te la un doctor asta voi face si eu

Răspuns utilizator avertizat