| AvalohAlyn a întrebat:

Nu prea am pofta de mancare...eu in general aveam mereu, mancam de toate dar acum mi se face greata cand ma gandesc la ceva.mananc foarte putin si cateodata vomit de la ea...De la ce poate sa fie lipsa poftei de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un examen coprologic (paraziti intestinali), eventual un sondaj gastro (lamblii) ar fi de facut urgent. Poti controla singur acasa daca ar putea fii lamblii. Stai in fata oglinzii, nu foarte aproape si te uiti la portiunea din jurul gurii, dar nu atent ci in ansamblu (perspectiva ca la desen), daca vezi in jurul gurii (nu al buzelor) un cerc alb, cu siguranta sunt lamblii. Nu astepta, mergi de urgenta la medic pentru analize si diagnostic.

5 răspunsuri:
| lora_9285 a răspuns:

Este posibil aceasta manifestare sa indice prezenta unor paraziti intestinali, mai ales daca ai gust de metal in gura dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea indica o afectiune: hepatita, paraziti intestinali etc sau ar putea fi o astenie, o perioada trecatoare. In locul tau, insa nu m-as baza pe ultima varianta ci mi-as face niste analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza stresului cu scoala.doua zile deja e prea mult.cat mai e pana la prima vacantie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă și un medic gastroenterolog, analize de sânge, o vizită la endocrinologie.
Sănătate.
Pa, pa.

| gina27 a răspuns:

Poate esti gravid laughing