| shookdazed a întrebat:

A patit cineva sa aiba momente de lipsa poftei de mancare?
Eu unul înainte mancam foarte bine insa de o perioada am început sa nu mai am pofta de mancare si nu stiu de ce am ajuns de la 95 kg la 92 kg si nu înțeleg de ce.
Are cineva vreo idee ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că organismul tău e suprasaturat de anumite alimente. Și mie mi s-a întâmplat. Nu e neapărat ceva rău, asta în cazul în care nu este simptomul a vre unei boli, desigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e normal. Corpul se adaptează și recalibrează. De exemplu, când eram în creștere, corpul meu avea nevoie de multă mâncare, dar odată ce a mai încetinit acest proces, oarecum brusc, am început să am o poftă de mâncare mai scăzută. Iar aceste oscilații s-au mai tot repetat.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Eu eram gaura negra frate )))) mâncam și 2 cuti de Pița lenjer și sawurma peste dar de ceva vreme nu mai mâncam aproape deloc dacă mânca o data și aia dacă Mi-aduc aminte sau mie foame rău am slăbit si eu dar nu mam cântărit nu am cântar nu știu câte kg am