| GulDan a întrebat:

Nu stiu daca am o boala sau e ceva psihologic.dar seara imi piuie urechile si ma simt tulburat ori am probleme cu ochi ca nu mai suport ecranu(de pc) seara. nu stiu... ceva am ma simt destul de ciudat.
sper ca nu e gravsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TheTiger a răspuns:

Faza cu urechile o am si eu... Poate fi de la statul cu castile in urechi prea mult.Serios,lasa-le,si eu am aflat ce rău iti pot face si nu mai ascult la ele de mult. Ochii pot fi de la oboseala sau de la statul non-stop la comp.Tulburat...adica ti frica de ceva? Nu te simti in siguranta? (De ex parintii se culca si tu mai stai, dar simiti ca mai e cineva in bucătărie)Daca da, du-te la psiholog.Nu e o rusine

| GulDan explică (pentru TheTiger):

Nu tulburari adica ma deranjeaza de multe ori lumina mai puternica imi palpaie ochi asta f rar..si stiu ca e de la oboseala si chesti de genu sunt mai sensibil la lumina cu ochi am si ochelari de stat la pc.dar totusi sa fac un control la urechi unde fac? daca stii

| TheTiger a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa dai banii si acolo, dar poti sa ceri o trimitere de la dr. de familie. Oricum, nu stiu de unde esti...Cu faza cu lumina,probabil ca nu vezi lumina zilei prea des,decât cea artificiala (Bec,lumânare, etc).Ar fi bine sa mergi cel putin o ora, doua afara, dar sa nu ti capul chiar drept prima zi, si daca bate soarele tare.Nu fa chestiile de mai sus daca iesi afara des.Incearca mai putin cu PC-ul si TV-ul happy.

| Raoul_Craciun_1996 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu mai astepti sfaturi de pe TPU si sa mergi la doctorwinking