| FilipEmanuel a întrebat:

Nu stiu de ce am tot timpul mainile reci... Am auzit ca poate fi din cauza grupei sanguine pe care o am, sau din cauza circulatiei sangelui...
Ce as putea face sa am si eu mainile calde ca toata lumea? rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Daca ai mainile reci,pot fi diverse probleme de sanatate:dereglari ale circulatiei sangelui,hipotensiune,afectiuni ale sistemului nervos,daca ai si mainile transoirate,poate fi de vina sistemul endocrin(glanda tiroida),anemie,etc. Cel mai bine, ar fi sa-ti faci intai niste analize ale sangelui,de unde se poate vedea ce problema medicala ai. Daca este necesar,se pot face si alte investigatii.
Pentru circulatie deficitara(maini si picioare reci),se recomanda GINKGO BILOBA,care ajuta vasele de sange sa fie mai elastice, sa circule sangele mai usr catre creier si inapoi spre extremitati, maini si picioare.
Dar o vizita la medic, este cel mai recomandat, in prima faza.Mergi la medicul de familie, pentru o trimitere la un laborator, ce are contract cu CAS-ul, sa-ti faci un set de analize, GRATUIT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mainile reci ca si picioarele reci da de inteles ca nu ai circulatia buna la membre. Deci in acest caz o sa mergi la doctor pentru consult si tratament.

| giony54 a răspuns:

De la circulatia sangelui care este deficitara.Recomand MegaProtect4Life de la Calivita.

| Anticarul a răspuns:

Ai o circulatie proasta a sangelui in organism, nu se recircula destul de repede, deci nu ajunge complet in toate extremitatile organismului.

| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Frigul vine de la picioare - pune-ti ciorapi flausati, ca a trecut vara. si Fa sport. Cand simti ca te ia frigul sau ti se racesc mainile, misca-te putin: fa 20 genoflexiuni, joc de glezne 2 minute, chestii de-astea, banale, nu e cazul sa bagi flotari

| byanca014 a răspuns:

Intreaba un doctor laughing)))))

| byanca014 a răspuns:

Intreaba un doctor laughing