| Monyyyyy a întrebat:

Nu stiu de ce de un timp ma doare coloana de mor, mai ales când ma trezesc.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Încearcă să faci Strecthing pentru spate după ce te trezeşti, stretching ul este o metodă bună de a reduce tensiunea musculară. Verifică ţi patul, vezi dacă este totul ok iar dacă problema persistă mergi la un medic specialist.
Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa dormi pe jos o bucata de vreme, ca salteaua din pat, poate fii deformata, sau foarte moale si nu-ti poti intinde spatele corect.

| Monyyyyy explică (pentru Violleta2022):

Trebuie sa imi vina și ciclu oare este si de aia?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Nu. Coloana nu doare de la durerile menstruale, doar burta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doare și apoi trece? Doare tot timpul?
Toată coloana?

| Monyyyyy explică (pentru sadrian46):

Pai la început a durut toată, când ma trezesc mai ales acum ma doare doar partea stanga, poate am dormit sucit, nu stiu :-(

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Durerea aceasta generalizată după ce coloana a fost imobilă peste noapte poate să indice o problemă cu discurile intervertebrale care necesită investigație medicală, ca să se vadă care este starea lor, să găsească cauza și soluții. Altfel există riscul să se agraveze și să nu te mai poți mișca.

| Andreeush a răspuns:

Poate salteaua pe care dormi nu e confortabilă.