| qieiqpalz a întrebat:

Oare aparatul dentar cat costa? Si oare ma va durea tare? Unele persoane zic ca nu doare deloc nici cand il pune nici dupa, altele zic ca sunt dureri insuportabile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Depinde de persoana. Fiecare reactioneaza diferit. Depinde si de medic, ce,, vibe,, iti transmite, daca te face sa te relaxezi. Aparatul dentar are preturi foarte variate. Depinde daca ai carii, trebuie facut film la dinti, etc. Cel mai putin e 1000 de lei. Dar poate ajunge si la 3000 de lei. Si nu sunt dureri asa de insuportabile. La inceput o sa te doara pana te obisnuiesti, dar in fond e pentru sanatatea ta.
Multa sanatate!

| qieiqpalz explică (pentru Anon31241212):

1000 lei!? Serios asa putin? eu am auzit doar preturi peste 2000 lei wow eu am ceva carii dar vreau sa le rezolv si duoa sa vad de aparat dentar

| Anon31241212 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Asa a dat o prietena de a mea. Eram curioasa si mi-a zis ca atat. Dar nu stiu cat e de calitate. Ea nu a avut probleme. Vezi si tu ce iti recomanda medicul. Poti sa il cumperi si in rate. Multa sanatate iti doresc!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In jur de 2000 lei. Nu pot sa zic ca e cine stie ce durere, mai mult un disconfort. Dupa te doare putin la inceput ca nah, e normal, dar nu e ceva insuportabil.

| qieiqpalz explică (pentru Adry05):

Bine mersi mult si cam cat se poarta?

| Adry05 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Depinde de gravitatea problemei. Minim un an jumatate.

| zăGhost a răspuns:

Depinde de aparat si de oras. Daca e metalic, e cel mai ieftin. Durerea e mai mult un disconfort, o presiune. Cel mai rau e atunci cand ti-l pui. Cam o saptamana poti manca doar chestii moi. Apoi te obisnuiesti si nu il mai simti.

| qieiqpalz explică (pentru zăGhost):

Bine mersi, eu totusi as crede putin ca sunt dureri insuportabile pentru ca totusi iti pune presiune pe dinti.

| zăGhost a răspuns (pentru qieiqpalz):

Crezi ce vrei tu. Eu ti-am zis din experienta proprie.