| mihaeladaria23 a întrebat:

Oare este ok dacă slăbesc 1 kg/zi?

Am văzut o dietă de la o țipă și ea mânca un măr dimineața, un cartof dulce foarte mare făcut la cuptor (fără ulei sau sare) la prânz și seara mânca ceva shake protec și a zis că face zi ceva sport. E ok dacă țin această dietă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Și chiar crezi că o să slăbești 1 kg/zi? Câte zile la rând?

| mihaeladaria23 explică (pentru johnnny123):

O săptămână

| johnnny123 a răspuns (pentru mihaeladaria23):

Serios, o să slăbești 7 kg în 7 zile?

| mihaeladaria23 explică (pentru johnnny123):

O colegă a ținut regimul și a slăbit 7 kg în 7 zile

| Wr3nch a răspuns (pentru mihaeladaria23):

Si le va pune la loc tot in 7 zile. Asta e regim de infomatare, unde corpul va reactiona prin rezervs extra ds grasime.

| johnnny123 a răspuns (pentru mihaeladaria23):

Poate dacă avea 120 de kg, și chiar și atunci îmi este greu să cred că cineva a slăbit 7 kg în 7 zile...

Și oricum, genul ăsta de regim prin înfometare nu funcționează pe durate lungi. Iar în momentul în care vei reîncepe să mănânci normal, vei pune imediat la loc tot ce ai pierdut.

Decât să ții regimuri din astea aberante care-ți dau organismul peste cap, mai bine ai mânca mereu corect și atunci nu ai mai avea nevoie de regim.