| Marii a întrebat:

Obosesc foarte repede! (de exemplu de la 20 de abdomene cad lata) Exista niste pastile ceva sa ma ajute sa am mai multa energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cel mai probabil asta e datorata lipsei de antrenament, asa ca singura solutie sa scapi de asta, e sa faci mai mult sport (30-40 de minute pe zi fac minuni).
Nu incerca nici un tratament medicamentos pentru asta. Sunt foarte daunatoare. O pastila care sa iti dea mai multa energie, o sa iti suprasolicite organismul, iar dupa ce isi trece efectul o sa fi incapabila sa mai misti un deget.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece nu incerci jogging si bicicleta, si multe fructe si apa?!

| Brotacelu a răspuns:

Redbull/ burn iti da aripiiii laughing) rolling on the floor)

| casperboyy a răspuns:

Pastilele nu or sa te ajute cu nimic. Nu te rezuma doar la exercitiile clasice de abdomene si incearca si variante. Variante care sunt mai usoare decat abdomenele dar iti vor intari musculatura. Nu fa un singur tip de exercitii pentru ca nu iti vei dezvolta toate grupele musculare uite aici cateva variante:
http://www.youtube.com/watch?v=CfNqNeKHj3Q&feature=related
2 seturi de 10-15
si mai e de inceput la fel Abs Twist nu am gasit pe google un vide dar e simplu stai in fund cu o coada de matura incerci sa ii apuci capetele si te rotesti din abdomen. la fel 2 seturi 15-20 de rotiri. Si mai e un exercitiu nu stiu cum se numeste. Stai in pozitie de flotare doar ca nu in maini ci pe toata suprafata de la cot la palme. Asta o sa iti ajute muschii inferiori ai abdomenului. Se gasesc o groaza. Ca sa ai un abdomen de vis nu totul se rezuma la abdomene. Bafta

| sigmanet a răspuns:

Exerseaza mai des si mai mult. Saptamana asta 20, saptamana viitoare 21 etc. Poate fi si de la lipsa de miscare.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Nu e vorba de energie aici. daca iei pastile de genu poti chiar sa te imbolnavesti.nu ai antrenament, rezistenta...cam astea ar fi la baza...inainte de abdomenele alea. fa-ti si tu o incalzire cum faceai la scoala/liceuwinking

| afrodita17 a răspuns:

Poti merge la o farmacie, si sa intrebi de niste vitamine... poate te-ar putea ajuta...happy

| alexandruh a răspuns:

Mai multa vointa si o alimentatie mai sanatoasa iti vor da cu siguranta mai multa energie. Si mai este si problema antrenamentului: repeta, repeta, repeta...

| turtl3 a răspuns:

Mananca mai multe fructe. Vei observa imediat diferenta.

| Wtf9000 a răspuns:

Daca ai stat ani de zile degeaba, e normal sa obosesti daca te misti putin. Apuca-te serios de sport!

| JoinT_3078 a răspuns:

Pai propun un vitamax sau mananci o ciocolata inainte si beii un energizanthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-apuci de sport cu gindul la pastile las-o balta breee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista anumite complexe de vitamine(eurovita, vitamax), dar ar fi indicat sa vezi un doctor... e posibil sa ai vreo problema de natura cardiovasculara...nu neaparat alimentatie nesanatoasa oricum, niste vitamine poti lua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in cele mai multe cazuri acest lucru se datoreaza lipsei de antrenament, dar organismul tau poate fi stimulat mergand la sala de fitnes de 2-3 ori pe saptamana facand un antrenament de 60 de minutehappy. Pentru cresterea performantelor iti recommand si o bautura facuta din oua crude+miere+lapte (doar daca o poti bea)