| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funda,, daca stie cineva daca se poate opera de strabism si unde, in orasul Galati? intreb pentru ca am auzit unele zvonuri ca se poate dar nu stiu unde

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Adriana_Nita_1975 a răspuns:

Chiar eu am fost operata de strabism, dar am fost in Bucuresti, nu in Galati

| DmdDinuMarius a răspuns (pentru Adriana_Nita_1975):

M am interesat si eu la Bucuresti, eu am fost la oftapro, dar voiam in Galati si cum a fost?

| CristinaSNC a răspuns (pentru Adriana_Nita_1975):

Buna! Te rog poti sa imi spui cum a decurs operatia? Vederea ochiului a revenit, s-a imbunatatit? Sau a fost doar o corectare estetica? Unde te-ai operat? Cat ai cheltuit pentru operatie?

| DmdDinuMarius a răspuns (pentru CristinaSNC):

Operatia se face pe anestezie totala, vederea ochiului nu isi va reveni doar purtand ochelari dupa, depinde cat vezi cu acel ochii strabic, la oftapro la Bucuresti si costa 3000 de lei

| CristinaSNC a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Treaba e ca la mine estetic s-a corectat dar in proportie de 80 % nu vad cu ochiul respectiv si ma interesa sa stiu de o operatie care ar putea sa ma ajute. Oricum am sa vorbesc cu un medic.

| DmdDinuMarius a răspuns (pentru CristinaSNC):

Operatia de strabism se refera doar la alinierea ochilor, daca nu vezi cu ochiul care e strabic(inclinat intr-o parte) atunci nu se numeste doar strabism se numeste si miopie

| CristinaSNC a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Habar nu am, mie asa imi spusese doctorul, Am auzit ca miopia se opereaza si ochiul se si recupereaza nu?

| DmdDinuMarius a răspuns (pentru CristinaSNC):

Nu stiu, pe mine m-a interesat estetic cand m am interesat.

| CristinaSNC a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Pe mine nu numai estetic, sper sa existe vreo operatie ceva... :/

| DmdDinuMarius a răspuns (pentru CristinaSNC):

Succes

| CristinaSNC a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Merci, la fel.