| Ornato a întrebat:

Off...stie careva de ce mereu cand ma trezesc dimineata ma simt obosit/obosita?
Tinand cont ca ma culc pe la 10 si ma trezesc la 7:30?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa se intampla: dupa somn esti mai buimacit.
Spala-te un pic pe fata cu putina apa rece, imediat dupa ce te scoli din pat. In cateva minute te vei simti fresh.winking

| oglindasultanului a răspuns (pentru Bula):

Vai dar ce bine ma face sa ma simt apa calda de cand am descoperit senzatia.

| Bula a răspuns (pentru oglindasultanului):

Apa calda molipseste.
Daca vrei sa fii treaz si fresh cu adevarat, te freci de la brau in sus cu zapada sau macar cu apa rece!winking

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești pensionară sau lucrezi la șanțuri, e firesc

| Ornato explică (pentru sierra1):

Sierra1 esti vai de tine cu raspunsurile astea nici adult nu sunt si ma iei cu pensionare si santuri?

| sierra1 a răspuns (pentru Ornato):

Mami, dă-ne detalii, de unde să visăm noi cine și ce ești, formulează intrebarea cu capul nu cu altceva

| Ornato explică (pentru sierra1):

Adică ce nu îți convine?

| sierra1 a răspuns (pentru Ornato):

Pune intrebarea cu capul, nu cu altă parte a corpului, să-ți răspundem la concret, nu pe ghicite.

Pricepi acum cum se face?

| Ornato explică (pentru sierra1):

Bine, dar totusi ai putea sa imi dai raspuns la intrebare?

| sierra1 a răspuns (pentru Ornato):

Nu mi-ai spus, ești pensionară? lucrezi la săpat șanțuri?

| Ornato explică (pentru sierra1):

Nu. nu am mai mult de 20 de ani

| sierra1 a răspuns:

Medicii spun ceea ce e mai jos:

https://www.medlife.ro/......selii.html

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca nu dormi bine, dar ca sa comentez eu care de ceva vreme dorm ziua si abia adorm prin zgomot/lumina, ma simt f odihnita seara cand ma trezesc, deci fiecare om e diferit.

| Ornato explică (pentru oglindasultanului):

Si eu dorm mai bine ziua decat noaptea dar programul meu este de dimineata asa ca nu am cum sa dorm...