| Diana_Dia_2000 a întrebat:

Orezul cu lapte ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca mananci mult si dulce, atunci poate ingrasa. Daca mananci putin, atunci nu.

| RareşTPUro a răspuns:

Daca vei manca mai mult decat ar trebui, vei pune cateva grame. Dar nu se va observa. Eventual, mananca pana cand simti ca este satula burtica. ^_^ Cand simti, te opresti din a manca.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ingrasa! Sunt foarte multe calorii acolo!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cat? 200 gr / zi? 3 kg / zi?

| CuriousStuff a răspuns:

Orice te ingrasa daca mananci mult... Depinde cat mananci

| vocea a răspuns:

Conteaza cantitatea, daca nu mananci mult nu are nimic, stai calma

| alexboss2020 a răspuns:

Nu

| MrLucas a răspuns:

Doar daca mananci o oala intreaga laughing

| Alex_Badita_1952 a răspuns:

Depinde de tipul de lapte.
De cate ori faci miscare pe zi(daca faci macar).
Din experienta mea nu.

| Diana_Dia_2000 explică (pentru Alex_Badita_1952):

30-45 minute pe zi fac sport iar laptele este de capra

| alexboss2020 a răspuns (pentru Diana_Dia_2000):

Deci am cazut de pe scaun(de ras) cand am vazut ca ai scris ca laptele e de capra.Ia si tu lapte de la magazin cu 3 lei litrul