| Florinel1235 a întrebat:

Palparea excesivă (in fiecare zi de 3 ani încontinuu) a testiculului poate dauna cumva? De 3 ani palpez testiculul drept (doar pe cel drept) in continuu in fiecare zi, când sunt singur stau doar cu mâna in pantaloni și strâng așa de testicul. In oct 2021 mi-a apărut o mică umflatura tare in testicul (umflatura e puțin mai mare decât bobul de orez) in mai 2021 am primit o lovitura puternica in testicul exact lângă unde a apărut acea umflatura. Poate fi umflatura aceea din cauza ca am palpat testiculul zilnic 3 ani continuu, poate fi din cauza loviturii sau e cancer? Pentru cancer testicular nu am factori de risc, am 17 ani! Va rog puțin ajutor! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Obsesie bolnavicioasa sa stai toata ziua cu mana in chiloti.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Florinel1235):

Adica ai transformat totul intr-o obsesie bolnavicioasa, in care stai toata ziua cu mana in chiloti.
Ori tu crezi ca este normal sa stai toata ziua cu mana pe sula, sau la oua?
Fiindca nu-i normal si nici sanatos, asta devenind o obsesie care iti va aduce probleme oriunde mergi, ca vei fii intrepretat ca obsedat sexual.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Florinel1235):

Posibil sa-ti dauneze, dar este un gest obsesiv anormal, care te va pune intr-o lumina proasta in societate, la scoala, oriunde mergi, lumea considerandu-te psihopat sau bolnav sexual, odata ce stai cu mana pe puta non stop.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ești atât de obsedat de testiculul tău nu înțeleg de ce nu mergi la un doctor. Ce rost are să ne dăm noi cu părerea despre asta?

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru Florinel1235):

Dar la ce-ți folosesc aceste păreri? Chiar dacă ar fi un forum medical plin de doctori tot nu ți-ar pune nimeni un diagnostic fără investigații.

Dacă zici că joi mergi la medic, așteaptă până joi și atunci vei primi o opinie avizată, care valorează mai mult decât o mie de opinii neavizate.

Răspuns utilizator avertizat