| Florinel1235 a întrebat:

Cât timp poți trai cu cancer testicular fără tratament?
Eu am o umflatura care s-a mărit in testicul, umflatura o am din Octombrie 2021, in mai 2021 am primit o lovitura in acest testicul, poate fi asta cauza umflăturii?
Mi-a spus un băiat care a avut acest cancer ca dacă aveam cancer din Octombrie 2021 pana in prezent muream, ce părere aveți?
In Octombrie 2021 umflatura era cam cât bobul de orez, acum e cam cât 2 bobițe de orez sa zic așa. Multumesc pentru răspunsuri!

Am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai fost la medic?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este confirmat cancerul testicular poti murii in 2-3cateva luni.

Dar ceea ce ai tu nu este nici cancer si nici infectie testiculara, doar o obsesie bolnavicioasa sa-ti freci testiculele tot timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Păi ce ți-a spus doctorul la care ai spus că te duci joi? Ai fost, nu-i așa?

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru Florinel1235):

Ai fost din părți. Tu doar inventezi scuze pentru a nu merge la doctor și pentru a continua să stai cu mâna în pantaloni.

Treaba ta. N-ai decât să continui cu obsesia că ai cancer. Tu îți faci rău singur.

Răspuns utilizator avertizat
| 120bulevard a răspuns:

Poate sa fie un chist sau un apendice care a crescut prea mult, cancer nu faci cu una cu doua si la tineri e extrem de improbabil, de la varsta a 2-a exista un risc mai ridicat

Răspuns utilizator avertizat