| anonim_4396 a întrebat:

Pana la cate saptamani se poate face avort?
Si in ce consta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate băiatul vrea doar să se documenteze, nu e nimic rău în asta:
Pitic, o sarcină se poate întrerupe până la 12săptămâni, dar indicat e până la 9săptămâni (numărătoarea se calculează de la ziua în care i-a venit ultima oară).
În cazul în care s-a întâmplat, vorbiți voi doi, eventual considerați părerea unui psiholog dar hotărârea o luați în doi!
PS: nu-i băga în seamă pe netrebnicii antichității care au fost concepuți din greșeală! copil nu este decât după ce îl naști, până la perioada de mai sus e doar o situație de decizie.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse detalii/informaţii la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

| reihiuke a răspuns:

S-a mai pus intrebarea. http://www.tpu.ro/......l-se-face/

| Weider a răspuns:

Rot in hell "Pitic".

| ghostbusters a răspuns:

Te duci la ginecologie si intrebi doctorul

| BitzaYlg a răspuns:

Asa ma sa va f*teti fara prezervativ..si apoi sa omorati un copil nevinovat. oamenii ca voi nici nu ar trebui sa traiasca. Sper sa ajungi in Iad daca faci astawinking

| Danielaaaaaaaa a răspuns:

Pfff eu nu stiu dar daca as fii in locul tau m-as gandi de 10 ori inainte sa fac asta. pentru ca e un suflet.merita sa traiasca si el

| HeartAttack a răspuns:

Pana la trei luni! Cred.