| anonim_4396 a întrebat:

Papagalului meu i s-a rupt o unghie, si ii curge intr-una sange, l-am dat cu vitamina A cu spirt si cu sare, nu stiu ce sa fac. Ce sa fac? va rog spuneti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Mergi la un veterinar. Daca nu stii ce faci, sau mergi pe auzit, cine stie ce se poate intampla.

| BiaBubulina a răspuns:

Pai nu sunt doctor dar iti spun fiidca sie u am avut papagali.a pierdut prea mult sange cum spui tu si are sanse sa moara din cauza asta. daca tot mai vrei sa nu-i mai curga pune un servetel si apasa incet pe unghie si tinel acolo si cel mai indicat ar fi sa consulti un veterinar.

| valeria_1335 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar

| MrPortocalaVorbitoare a răspuns:

O sa ii treaca dar daca esti ingrijorata il poti duce la veterinar...si papagalului mei i s-a rupt o unghie si i-a trecut

| Ramona1918 a răspuns:

Mergi la un medic veterinar, sau intreaba pe cei ce au papagali, ori la un magazin de animale