| anonim_4396 a întrebat:

Pastilele cu calciu inainte de menstruatie pot afecta fluxul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

"Sfatul farmacistului:
Buna ziua! Se poate adminsitra calciu in perioada menstruatiei; in unele cazuri imbunatateste starea femeii si reduce crampele. Daca este administrat cu cateva zile de declansarea menstruatiei, poate duce la intarzierea acesteia sau la reducerea fluxului, dar nu este o regula!"

https://www.pcfarm.ro/......nstruatia.

| skwomsbhzjnw8w82kk a răspuns (pentru helpforyou):

Multumesc mult

| helpforyou a răspuns (pentru skwomsbhzjnw8w82kk):

Cu mare drag.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu afecteaza!

| DjSannan a răspuns:

Nu, calciul nu are nicio influență asupra fluxului menstrual. Acesta poate ajuta la reducerea simptomelor asociate cu menstruația, cum ar fi crampele musculare, dar nu are efect asupra fluxului menstrual