| ionica56 a întrebat:

Sunt bune de ceva pastilele efervescenta cu calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

De baut

| alexeanca a răspuns:

Depinde de persoana! Depinde cum asimilezi calciul.La unele au efect la altele nu.Eu de ceva vreme iau Eurovita multiminerale si au efect mai bun.
Pe langa calciu e necesar sa iei si vitamina D ca sa ajute la fixarea calciului.De ce nu incerci combinatia aia de calciu cu magneziu si vitamina D?

| nonny50 a răspuns:

Nu! nu au nici un efect! tongue

| ionica56 explică:

Efervescente *

| GaByTzU_5045 a răspuns:

Da sunt bune, am luat si eu!

| vanessa_8029 a răspuns:

Acum depinde is de firma!

luam si eu mai de mult. dar m-am oprit pentru ca nu vedeam rezultate.

daca vrei calciu.mananca si eba lactate.sunt mai bune decat orice pastila...

pup :*

| todea1990 a răspuns:

Ajuta si ele. bineinteles ca is bune vezi daca iti face pofta de mancare dupa ce le bei

| Chrome_1943 a răspuns:

Normal ca sunt!

CEL MAI IMPORTANT MINERAL AL ORGANISMULUI

Substantele minerale reprezinta componente esentiale ale organismului care intervin atat in consolidarea structurilor acestuia, cat si in indeplinirea unor activitati fiziologice. Unele dintre ele se gasesc in organism in cantitati foarte mari iar altele in cantitati foarte mici.

Funda pls big grin