| Ovidiu a întrebat:

Pastilele memo plus sunt antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Nu, Memo-Plus este supliment nutritiv.( contine anumite plante ce ajuta memoria si sporesc concentrarea, magneziu si vitamina B12 )

| iReal96 a răspuns:

Memo plus.

| DoarOana a răspuns:

Buna Ovidiu,
Acele pastile nu sunt antibiotice de aceea se si elibereaza fara prescriptie medicala.
Pastilele de care vorbesti te ajuta si te tin treaz pentru o vreme, dar dupa ce efectul lor se termina te vei simti foarte obosit. Chiar daca ai de gand sa le folosesti eu ma gandesc sa le folosesti doar atunci cand ai tu nevoie si sa nu abuzezi pentru ca dupa ceva timp o sa te simti foarte obosit. Mai poti incerca lecitina sau cel mai bine e sa folosesti ceaiurile naturale de ginkgo biloba.
Pa, pa

| Adrick a răspuns:

Da! din cite stiu eu

| Honeybunny a răspuns:

Nu

| Honeybunny a răspuns:

Nunu

| flyleaf22 a răspuns:

Nu sunt antibiotice, ci suplimente alimentare. Contin cafeina, magneziu, ginko biloba, vitamina b6 si inca ceva, guarana cred. Eu iau din noiembrie anul trecut si chiar ma ajuta.

| ema_4030 a răspuns:

In niciun caz, sunt pe baza de cofeina, magneziu si calciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.sunt pastile din plante care ajuta memoria