| camyele a întrebat:

Pe 15 trebuia sa imi vina ciclu menstrual si nu mi-a venit, de 3 luni nu am intretinut relatii sexuale si in aceste lunii mi-a venit ciclu ce poate fii! Nu am ciclu regulat dar luna trecuta mi-a venit in 15 si luna asta trebuia sa imi vina tot cam in 15! Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog daca iti mai intarzie o zi ca sa afli cauza. Cel mai probabil nu esti insarcinata (dar inante de consultatia ginecologica sa-ti faci un test de sarcina neaparat). Oricum, trebuie sa afli cauza dezechilibrului si sa-l tratezi.

cami
| cami a răspuns:

Nimeni de pe acest site nu poate sti...Probabil o dereglare. Sarcina, nu cred ca s-ar pune problema, poate ca ai racit.

| sorinadiet a răspuns:

Bine ar fi sa faci un test de sarcina! Dar mai bine ar fi sa faci un consult ginecologic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Daca luna asta menstra trebuia sa fie pe 15 ale luni, implicit luna viitoare vine mai devreme cu 2-3 zile (un ciclu mentrual se considera regulat la un interval de 28 de zile).
Consulta un medic ginecolog (posibil o raceala) si unul endocrin (pentru dozari hormonale).
Sanatate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri si dereglari de ciclu Cretisoara.(Ceai sau picaturi)

| maria_2186 a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta! Exact de 3 luni, de pe 8 iunie nu am mai avut nici o relatie sexuala, ciclul mi-a venit regulat pana in aceasta luna, intarziindu-mi cu 12 zile deja. Mi-am facut teste de sarcina, dar cica a iesit negativ! Nu stiu ce sa mai fac, nu ai fost la o consultatie(ecograf), cumva? Sti vreun rezultat?