Brigaela
| Brigaela a întrebat:

Pentru cei care își doresc să doneze: să știți că șiacum, în spitale, se găsesc tineri, copii, frați, surori, iubiți, prieteni care au egală nevoie de sânge, deși nu au fost răniți în Colectiv. Aș vrea ca tragedia prin care am trecut să ne fi învățat importanța donării și am să vă mai reamintesc: fiecare om salvat e la fel de important, indiferent cum a ajuns în pericolul de moarte, nu vă mobilizați doar când asta vă aduce publicitate!
http://www.hotnews.ro/......natori.htm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu nu pot sa donez, iau antidepresive..si nu am voie sa donez..nu-i asa?sad Oricum mi-as fi dorit sa donez.

| Brigaela explică (pentru AvalohAlyn):

Nu, nu poți dona, din pacate, cat timp iei tratament. Dar sunt altii care pot si care acum trei saptamani s-ar fi calcat in picioare ca sa doneze, dar carora acum nu le mai pasa, fiindca nu mai exista sansa sa se vada la televizor donand.

| Fatamuntilor a răspuns:

Si eu mi-as fi dorit sa donez dar, am avut hepatita si nu am voie!
Laudabila initiativa! Am dotat o singura data, si proferorii care ne-au convins au avut aceeasi motivatie!
Sper ca donarea de sange sa ne solidarize nu doar in cazul celor de la Colectiv!

| Doub a răspuns:

Trebuie să ai o anumită greutate, nu? Mai mult de 50 kg sau ceva de genul?

| Brigaela explică (pentru Doub):

Da, minim 18 ani si minim 50 de kilograme

| Doub a răspuns (pentru Brigaela):

Mulţumesc.

| Serbanica_Iulian_1990 a răspuns:

Bună ziua. Mă numesc serbanica iulian și aș vrea să vorbesc cu dvs despre un subiect foarte important ce are legatura cu domeniul dvs de activitate. Astept să mă contactați pe email pentru a discuta. Iullian_90@yahoo.com

| Brigaela explică (pentru Serbanica_Iulian_1990):

Iulian, daca ai nevoie de mie, scrie-mi un mesaj in privat. Eu nu am nici un motiv sa te contactez.

| Serbanica_Iulian_1990 a răspuns:

Nu-mi dau seamă cum să va scriu în privat. Dacă îmi spune-ti cum, cu cea mai mare plăcere.