| Ruxuletz a întrebat:

Pepenele galben folosit in cura de slabire?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, nu poți trăi doar cu cure de pepene galben.
Apropo, are mai multe calorii decât cel verde!
Pa, pa.

| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Pepenele galben este foarte sănătos,însă o cură de slăbire duce la înfometare, iar înfometarea la boli.
Îți recomand pepenele verde pentru că este mult mai puțin caloric și mult mai gustos.
În cure de slăbire nu trebuie să fie prezentă înfometarea, ci doar o alimentație corectă și sănătoasă+mult sport.

Multă sănătate.

| anutza a răspuns:

Da este foarte bun. De fapt cam toate fructele si legumele ajuta la slabit, iar acum vara sunt din belsug.
Am gasit si o reteta de slabit cu pepene galben
Slabesti 3 kg in 3 zile (suna bine, nu?). In timpul regimului este permis consumul de carnea de pui sau de peste, orez, ciuperci, branza de vaci, iaurt, oua fierte, varza si fasole verde. Consumul de lichide trebuie sa fie de cel putin 2 litri de apa plata pe zi pentru ca hidratarea este esentiala. Se pot consuma ceaiuri neindulcite si sucuri de fructe.
Ziua 1
• mic dejun – 1/2 pepene galben, un iaurt dietetic cu 20 g de cereale;
• pranz: 150 g de carne fiarta de pui, 200 g de fasole verde si o felie de pepene galben;
• cina – omleta dintr-un ou, 30 g de orez cu sos de rosii si o felie de pepene galben.
Ziua 2
• mic dejun – 20 g branza de vaci, o felie de paine prajita si jumatate de pepene galben
• pranz – carne de pui fiarta cu salata de varza si o felie de pepene galben;
• cina – dovlecei pane (pregatiti fara ulei) si pepene galben cat doresti.
Ziua 3
• mic dejun – un ou fiert tare cu o felie de paine prajita si pepene galben cat vrei;
• pranz – supa de legume, 100 g de carne de vita fiarta cu doi cartofi fierti;
cina – doar pepene galben.

| Ruxuletz explică:

Draga mea,nu am spus ca vreau sa tin o cura numai cu pepene galben,am intrebat daca se poate folosi, nu am mentionat daca tin doar cu el! Oricum, multam fain!

| TommyMiller a răspuns:

Se spune ca ananasul ajuta, cica ar avea o enzima care face ca grasimile sa fie anihilate