| Saraty123 a întrebat:

Peste cateva zile merg în excursie cu clasa și în momentuk de fața sunt racita (am nasul infundat si imi suflu de multe ori nasul),deocamdata nu mă doare nimic...dar problema este ca eu nu vreau sa merg in excursie racita,cum rezolv situația? Va rog, am nevoie de mult ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IoanaDraguta a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu mergi zilele astea la școală, sa bei multe ceaiuri și sa iei Paracetamol sau Coldrex Junior ( sunt niște pliculețe cu prafuri pe care le pui în apa. Și eu le folosesc și își fac efectul mereu). Trebuie sa fi optimista și fa o rugăciune. Și eu merg săptămâna viitoare happy mult noroc!

| Saraty123 explică (pentru IoanaDraguta):

Mulțumesc mult! Dar deocamdata nu ma duc la școala, am saptamana alfel! Dar îți mulțumesc foarte mult!