| Aky_5030 a întrebat:

De miercuri sunt racita : am frisoane, ma doare in gat, tusesc productiv si am nasul infundat. Noaptea ma trezesc pe la ora 3 si nu mai reusesc sa adorm.
Vineri nu am fost la scoala pentru. ca am fost la o doctorita. Aceasta mi-a zis ca nu e ceva grav, si mi-a dat 2 siropuri : un antibiotic pentru. tuse si ceva pentru ' muci ' care pana acum si-au facut bine treaba.
Problema este ca, astazi, clasa mea organizeaza o excursie de 6 ore intr-o zona la vreo 60 km departare unde vom merge la MC Donald's si ne vom uita la film.
SI VREAU SI EU SA MERG! Doctorita a zis ca pot sa merg, ca, repet, nu e ceva grav. Mami a zis ca azi cand vine de la servici ( ora 12 ) sa ma hotarasc daca ma simt in stare sa merg sau nu. Eu ma simt pregatita! Insa, am nevoie de niste sfaturi, ma puteti ajuta voi?
PS : Am 11 ani
PS 2 : Daca vreau sa merg in situatia asta, mama mea a pus o conditie - sa vina si ea cu mine ( eu sunt de acord, tinand cont ca ar putea sa imi ofere protectie daca Doamne fereste s-ar intampla ceva + ca mai vin parinti ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| girls97 a răspuns:

Buna pai de ce fel de sfat ai nevoie daca tu te simti in stare sa mergi si vrei iau pe mama ta si distrativa nu avem noi ce sfat sa iti dam ca nu suntem in situatia ta adica eu una nu... sfatul meu este sa te inbraci bine ca e frig afara si mergi in excursie eu asta as facewinking pwpii :X

2 răspunsuri:
| roxanarooxy a răspuns:

Si eu sunt racita

| Laurentiuuu a răspuns (pentru roxanarooxy):

Stii cum ma interesa?