| ingerash_6577 a întrebat:

Pff. avem o problema imensa. Eu si prietena mea am luat paduchi de vreo saptamana.
Ne tot curatam una pe alta. vrem sa ne cumparam ceva bun de la farmacie.
Am cautat pe internet si am vazut ca cele mai cautate sunt : Parasidose si Paranix.
Cei care ati trecut prin asta ne puteti spune care e mai bun.
Noi zicem sa luam Parasidose deoarece are si pieptene special.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Paranix spray este f bun pentru ca omoara si paduchii si ouale care apoi se desprind singure de pe firul de par.Il recomand de obicei si intr-adevar la recontrol am constatat ca este cel mai eficient tratament impotriva paduchilor.Un pic cam scump dar merita!

| Narfundo a răspuns:

Imi e rusine de rusinea ta.Macar zi si mie.Cum e sa ai paduchi? Ce simti?

| Azµre a răspuns:

Cel mai bun leac este tunsul scurt și apoi aplicarea unei soluții de la farmacie, degeaba dai cu soluția respectivă dacă ai părul până la fund

| prisacarul56 a răspuns:

Bunicii nostri foloseau petrol. Eficacitate 100%.