| dulc3'maria a întrebat:

Pfff... daca am dureri de cap sau de burta etc... dc oare nu pot si eu odata sa inghit o pastila fara sa vomit? ce sa fac?straight facePastilele eu le pisez sau le mestec stiu ca nu e bine dar decat pastilele mici mici le pot inghiti cu greu...imi vine sa vomit si uneori chiar vomit nu pot. Ce sa fac?straight faceVoi puteti sa le inghititi? Cine nu poate? Si ce face daca nu poate? E o intrebare banala dar serioasa pentru mine...Am 17 ani dar parca sunt un copil mic la chestia astacryingHelp!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Exact aceeasi problema o aveam si eu inainte nu puteam sa inghit pastile...cand trebuia sa iau un tratament pur si simplu ma chinuiam dar degeaba nu puteam le vomitam afara mi se facea greeata si trebuia sa mi le piseae tin minte si acum aveau un gust dezgustator amar... dar odata am vazut pe candva care lua 5 pastile le arunca in gura si baga repede apa si se ducea si ma minunam...laughing...si am incercat si eu odata am luat pastila am pus-o in gura si am bagat repede apa si s-a dus happy... dar secretu este parerea mea care am experimetat sa nu ai multa saliva in gura pentru ca cand o sa bagi pastila se va dizolva un pic si o sa simti gustul ala amar si din nou nu mai poti s-o iei...si in legatura s-o pui in mancare nare rost sa strici mancarea pentru o pastila...succes :*

6 răspunsuri:
| kllass a răspuns:

Baga pastilele in ceva...in carne, cirnat etc.sau fructe...banane, mere si atunci esofagul tau nu va simti aatingerea pastilei. Pina la urma nu-i nici o problema nici daca le iei pisate dar le elimini mult mai repede in unele cazuri le poti elimina pina sa patrunda in tot corpul.Sau foloseste supozitoarelaughing

| uzzi92 a răspuns:

Incearca pastila sa o pui in mancare, intr-un bob de paine, intr-o bucata de corn ceva... ce iti place tie... si daca iti vine sa vomiti dupa ce ai inghitit-o incearca sa bei un pahar plin cu apa... si poate totul e autoinductie, la faza ca tie rau dupa, incearca sa mi te gandesti la asta...

| ady2607 a răspuns:

Nici eu nu pot sa iau pastile cu apa. le iau in schimb cu suc.
ar trebui sa faci o consultatie medicala mai aprofundata, cine stie:poate esti alergica la unele medicamente.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cum sa nu am un raspuns... draga mea eu cred ca altceva poti sa inghiti asa ca pastilele pentru tine nu ar fi o problema dar cred ca iti trebuie o masura mai mare pentru ca ai potential se vedewinking cu drag a ta gossip girl tongue pup u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu le pot lua dar incearca sa le iei cu ceva in care nu le simti gustulwinking si sa vezi ca reusestiwinking:*:*:*love strucklove struck:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu pot sa inghit pastilele, imi raman pur si simplu in gat oricat de mici ar fi, eu le iau pisate si amestecate cu miere, in felul asta nu le simt nici gustul amar si aluneca si mai repede pe gat, dupa care beau putina apa si gata. e adevarat ca e un calvar cand nu sunt acasa si trebuie sa iau o pastila, mai ales cand ma apuca durerile menstruale in deplasarelaughing stau si calc pastila cu piciorul intr-o hartie de zice lumea ca ma droghez. dar asta esad