| dulc3'maria a întrebat:

Pfff... daca am dureri de cap sau de burta etc... dc oare nu pot si eu odata sa inghit o pastila fara sa vomit?straight facece sa fac? Pastilele eu le pisez sau le mestec stiu ca nu e bine dar decat pastilele mici mici le pot inghiti cu greu...imi vine sa vomit si uneori chiar vomit nu pot. Ce sa fac?straight faceVoi puteti sa le inghititi? Cine nu poate? Si ce face daca nu poate? E o intrebare banala dar serioasa pentru mine...am 17 ani dar parca sunt un copil mic la chestii din astea...cryingHelpsad

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca nu o poti inghiti intreaga sfaram-o sau rupe-o in 2 sau in 4 si inghite pe rand. Fiind bucatele mai mici, se si dizolva mai repede, deci isi face mai repede efectul.
Sanatate!

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si eu cand eram mai mica pisam pastilelebig grin. Dar nu aveam nicio problema... din contralaughing mie imi placea gustul lorrolling on the floor. Se uita mama la mine si se mira cat de mult imi placeau medicamentele si cum mancam pastilele ca pe bomboanelaughing.
Eu zic sa incerci sa le inghiti.nu sunt chiar atat de mari si astfel nu le vei mai simtii gustul care iti face rau, presupun.

| Gregory a răspuns:

Încearcă să găseşti substanţele active din acele pastile sub formă de: suspensii, sirop, tinctură, ceai etc. Îţi induci singură senzaţiile vomismentale - educă-ţi psihicul! Toate cele bunewinking