| theodora_2847 a întrebat:

Poate cineva sa-mi recomande un nutritionist bun cu cabinet in Bucuresti ( date de contact), care sa nu-mi distruga sanatatea cu vreo prostie de dieta cum e cea disociata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Clara_6276 a răspuns:

Http://www.csid.ro/health/specialisti/dr-serban-damian-s-2741646/

Intri pe site-ul de la "contact"pentru mai multe detalii despre.;)
Si din cate stiu este unul din cei mai buni!

9 răspunsuri:
| flower a răspuns:

Theodora, ai dreptate sa vrei sa apelezi la un nutritionist, insa sa stii ca depinde foarte mult si de ambitia ta de a urma orice fel de dieta. Indraznesc sa iti impartasesc si tie dieta pe care o urmez eu si care pentru mine a dat rezultate. Dimineata: 1 cafea amara sau cu zaharina+ 1/2 grapefruit; la pranz: 2 oua fierte+ salata de rosii cu castraveti si zeama de lamaie( fara ulei)- nu e rea+ 1/2 grapefruit; seara- 200 g piept pui ( fiert, gratar, cuptor) + 1 rosie+1/2 grapefruit. Zilnic trebuie sa consumi cel putin 2 l de apa plata sau orice fel de ceai iti place dar neindulcit. Eu consum apa plata cu lamaie. Am mancat cf dietei vreo 4 zile ( cu mici scapari - pentru ca sunt moarta dupa dulciuri) si am slabit 1 kg. Daca poti respecta dieta intocmai poti slabi intr-o saptamana pana la 5 kg. Daca nu o poti urma sau nu vrei, nu te supara ca am incercathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Theodora. Si ti-l recomand pe doctorul Serban Damian. Are foarte multa experienta si grija de pacientii lui. In plus, are preturi accesibile. Gasesti detalii pe superfit.ro

| Maria_Ioja_1989 a răspuns:

Ti-l recomand pe Doctorul Serban Damian. Este cel mai bun in domeniu. www.superfit.ro

| vlad75 a răspuns:

Daca cauti un nutritionist bun in Bucuresti iti las mai jos o recomandare din partea mea.

Nutri Coach - Nutritionist Online Bucuresti
https://www.nutri-coach.ro/

Ofera si consultatie online de nutritie pentru slabit sau terapeutica

| MihaelaNutriShape a răspuns:

Buna Teodora,
In cazul in care nu ai gasit inca ceea ce cautai, te invitam la noi la cabinet pentru o consultatie initiala si analiza corporala gratuita. Impreuna putem consolida un plan de dieta care sa ti se potriveasca si care sa dea rezultate eficiente conform stilului tau de viata si preferintelor tale.

Mihaela Costin
Nutritionist
www.nutrishape.ro

| MariaV a răspuns:

Iti recomand doctorita Laura Ene de la Clinica de Nutritie Kilostop. E medic specialist pe diabet si nutritie, iar pentru mine si o prietena de-a mea, cea care mi-a recomandat, a facut minuni. 14 Kg in 3 luni. Exact cat mi-am dorit. Si inca ma mentin... :) www.kilostop.ro

| MariaV a răspuns:

Am avut multe kg in plus. Si am slabit de multe ori. Nu tine. Nu tine decat daca schimbi ceva... Am slabit la Kilostop in 2011 aproape 15 kg in 3 luni. Apoi m-am mentinut, apoi ingrasat inapoi vreo 9 kg.
Apoi m-am intors inapoi la Kilostop in 2015. Doctorita mea de acolo intotdeauna m-a sustinut si nu m-a certat niciodata. Am slabit din nou cu Kilostop. Si da! Acum ma si mentin. Am fost ieri la consultatia gratis pe care o am la Kilostop 1/an ca sa nu ma mai ingras inapoi. Asta ca fosta slabitoare la ei...
Deaia m-am gandit sa va scriu cum sunt :) Si da, recomand in continuare www.kilostop.ro Pe mine m-au ajutat enorm!

| avic a răspuns:

Poate Radu Lichiardopol? Lichiardopol este un foarte experimentat nutritionist opinii despre el aici a verifica: http://www.docplanner.ro/nutritionist/bucuresti

| oana211 a răspuns:

Buna,
Eu iti recomand cu caldura cabinetul NutriShape, care iti personalizeaza dieta in functie de preferintele tale.
Pe mine m-a ajutat super mult flexibilitatea aceasta.
Daca vrei, iti pot da nr lor de tel pe privat sau poti mai bine sa intri tu direct pe site: www.nutrishape.ro
Iti tin pumnii!