| anonim_4396 a întrebat:

Poate veni menstruatia daca esti insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Exista aceasta posibilitate... insa e destul de rar dar se poate... daca esti insarcinata si sangerezi poate fi ciclu insa poate fi si altceva... daca doresti sa pastrezi bebele sa mergi la ginecolog pentru un consult sa nu fie o alta cauza mai grava a sangerarii...

Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi o cauza.

eileen
| eileen a răspuns:

Este posibil sa vina primele cateva luni, daca te stii "cu pacat" mergi la un ginecolog.

| DenissaDeea a răspuns:

Da. E o mentruatie peste sarcina.la unele femei da, iar la unele femei nu.

| Elena0210 a răspuns:

E foarte rar intalnita dar se poate!

| claudiarebecca a răspuns:

Da, o cunostinta a avut ciclu peste sarcina timp de 4 luni... sad mai bine faci niste teste de sarcina din urina de dimineata si un ecograf. pentru siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| M.J. a răspuns:

Da.este foarte posibil sa ai menstruatie in timp ce esti insarcinata. dar desi ai menstruatie, iti poti de seama ca esti insarcinata deoarece apar unele simptome inainte de a 3a luna cand deja incepe sa se cunoasca burtica.

| lil'dee a răspuns:

Da... dar culoarea este mai deschisa (maroniu)... cel mai indicat este o consultatie la medic