| wNs a întrebat:

Pot consuma alcool daca iau bioflu capsule? Deoarece se aproprie revelionul si as dori sa stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se consumă alcool în timpul tratamentului cu Bioflu + încă 24-48 de ore după terminarea tratamentului!

Vezi detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.medipedia.ro/......IOFLU.aspx

Şi, NU se întrerupe tratamentul ( pentru câteva zile ), ca să poţi consuma alcool, deoarece tratamentul NU va mai avea efect!

Sărbători fericite!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NICIODATĂ nu se consumă alcool în timpul și imediat după un tratament, fie el antibiotic, antiinflamator, antipiretic, diuretic, homeopat, etc!
Lasă băutura!
Pa, pa.

| Christian826 a răspuns:

Nici in caz ca daca iei capsule tablete care tia scris medicul nu poti ca nu stiu ce consecinte o sa ai dar ceva sigur insa sa fi sigur intreba medicul de familie sau ce asa mare lucru daca la un revelion nu bei alcool ma bei bere fara alcool si gata macar o sa ai si tu un revelion la care te amintesti

| CopilBre a răspuns:

Numai dupa antibiotice nu poti bea.