| c4t4lin a întrebat:

Pot face ceva sa-mi treaca rubeola mai repede?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Ca sa iasa mai repede pe tine toate alea si sa scapi mai repede, incearca sa mananci muraturi, cat de multe si fructe acre, cum ar fi portocalele sau kiwi! Acriturile ajuta sa iasa mai repede tt ce ai inauntru si chiar daca o sa fi plina, o sa treaca mai repede!

5 răspunsuri:
| Weeedha a răspuns:

Si eu am! De azi dimineata mi-a iesit pe tot corpul. straight face laughing)) Pt acelasi lucru am intrat si eu si. tine 3 zile! straight face

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna...incearca sa consumi fructe sa be multe lichide si sa urmezi tratamentul prescris de medic...cel putin rubeol a tine o saptamana acum depinde

| c4t4lin explică:

Ciudat! Pe scutirea mea scrie ca tine 13 zile nu 3 rolling on the floor)

| Weeedha a răspuns (pentru c4t4lin):

3! Maaaxim 4! dar. nu cred ca`ti strica niste zile acoperite! whistling

| silver007 a răspuns:

Eu nu ced ca poti face vreo ceva, doar sa te dai cu alifii!thinking