| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane însărcinată dacă am luat escapelle în timpul ovulatiei?(am luat-o la o oră după contactul sexual).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dureaza ceva timp sa isi faca efectul

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Folosiți prezervativul datile viitoare, corect, și de fiecare data!

| Berlinu a răspuns:

O ora? Adica tu aveai deja pastila pregatita? Nu mai usor fugeai si luai un prezervativ inainte sa bagi strudelul in tine? Mama ta de proasta. Cum naiba va e mai usor sa fugiti sa luati pastila de a doua zi, care are efecte destul de nasoale asupra fizicului, dar la prezervative nu va grabiti asa? Sper sa fii gravida.

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru Berlinu):

Nici eu nu sunt de acord cu ce a facut dar urat i-ai mai raspuns. Decat sa raspunzi asa mai bine nu o mai faci deloc. Se vede de la o posta ca esti hater sau frustrat... sau ambele.

| anarosca78 a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Din păcate s-a rupt prezervativul, nu a fost neprotejat, oricum am luat-o după o oră nu prea exista risc dar pe urmă am aflat ca sunt in perioada fertila sau poate chiar la ovulatie!sad

| anarosca78 a răspuns (pentru anarosca78):

Si nu s-a terminat, doar cand a scos-o, a fost luata pentru prevenție

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru anarosca78):

Daca ai luat pastila dupa o ora atunci nu vei ramane insarcinata, mai ales ca el nu si-a dat drumul inauntru. Trebuie sa stii ca exista efecte ale acelei pastile, printre care si dereglarea ciclului dar in timp toate revin la normal. Si inca un lucru: macar un an sa nu mai iei pastila de a doua zi.

| anarosca78 a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Multumesc mult, chiar aveam nevoie de un asemenea raspuns, majoritatea judecă fara sa cunoască situatia.

| Berlinu a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Taci naibii ca asta in fiecare luna ia pastila de a doua zi si sterge repede intrebarile. E needucata si inconstienta.

| anarosca78 a răspuns (pentru Berlinu):

De unde scoți asemenea aberații?laughing

| Berlinu a răspuns (pentru anarosca78):

Ai probleme psihice. Din fostele intrebari pe care le-ai sters.

26 Decembrie 2020
E posibil să fiu însărcinată cu 5 teste de sarcină negative(toate efectuate dupa 21 de zile, ultimul chiar la aproape 8 săptămâni)și menstruatie

| anarosca78 a răspuns (pentru Berlinu):

Doar pentru ca eram panicată nu înseamnă ca am probleme psihice, vezi-ti de ale talelaughing

| Berlinu a răspuns (pentru anarosca78):

Daca esti panicata inseamna ca nu esti educata si nu esti pregatita pentru a face sex.

Prima data si deja ai luat pastila. Pune mana pe o carte de biologie inainte sa indesi strudele in tine. Daca traiai departe de-o pestera nu puneai intrebari atat de idioate, aveai un minim de educatie

| anarosca78 a răspuns (pentru Berlinu):

A fost prima dată atunci, de aia eram panicată, vorbind de educatie, nu stiu care e mai educat dintre noi la ce raspunsuri ai, nu stiu în ce peșteră trăiești dar e grav