| LexuKrys a întrebat:

Pot sa dau cercelul dupa 4 zile de cand l-am pus (in ureche)? (o problema la scl cu un profesor cam diliu laughing Am inca cercelul medicinal. Am gasit o pereche de cercei (tinichea) si i-am cumparat, ca mi-au placut modelul (Am si cercei de argint, dar parca is mai faini aia din tinichea tongue) Pot sa schimb cercelul dupa 1 saptamana (de cand am gaura)? Adica ma refer sa nu se infecteze sau mai stiu eu ce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Furnicutza a răspuns:

Risca sa se infecteze. Odata infectat, iti va fi greu sa repui cel medicinal.Foloseste Betadina. Ce sfat iti pot da eu? Cand mergi la ora acelui prof mai dificil, pune-ti un plasture(cu tifon la mijloc, sa nu se lipeasca de cercel si sa te traga cand il dai jos) si dupa ora lui, il dai jos.Este indicat sa tii cercelul medicinal 1 luna in ureche.