| anonim_4396 a întrebat:

Poti creste in inaltime daca iei hormoni de crestere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Probabil ca da, dar e si foarte posibil sa mori la scurt timp dupa, sau sa te alegi cu probleme grave de sanatate daca te joci cu hormonii.

Multa sanatate.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Am vazut din alte intrebari ca ai 15 ani. Ce inaltime ai in prezent? In principiu poti creste dar suplimentarea este indicata doar in anumite cazuri si doar daca au fost prescrisi de un medic endocrinolog. Ai in linkul de mai jos cateva sfaturi pentru maximizarea propriei productii de hormon de crestere http://www.crestereinaltime.ro/......ltime.html

| stefan1899 a răspuns (pentru andreia67):

1.66 cm

| stefan1899 a răspuns (pentru andreia67):

1.66

| andreia67 a răspuns (pentru stefan1899):

Ai o inaltime considerata normala pentru varsta ta, desi sub medie. Cat vei creste in final depinde de genetica ta, daca parintii sunt scunzi nu te astepta la o inaltime prea mare. Pentru linistea ta sufleteasca poti consulta un medic endocrinolog care iti va face cateva analize si investigatii si iti va spune ce e de facut. In orice caz poti aplica sfaturile din articol, somn suficient, miscare cat mai multa, alimentatie echilibrata. In principiu mai ai inca 3-4 ani de crescut.

| Sarcopt a răspuns:

Nu lua, sunt periculoşi

| KenNine a răspuns:

Nu prea dar nu iti recomand.