| PumpkinDoll a întrebat:

Poti vomita de la stres sau nervi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Fiecare om are diferite reactii chimice. De la stress sau de la nervi poti ajunge sa nu mai mananci sau sa mananci foarte gras si sa iti vina senzatia de greata si in final sa vomiti. Valabil si la depresie si orice sentiment negativ.
Depinde de fiecare cum reactioneaza, nu e general valabil.
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti vomita de la stres.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca da.

| Donsavas a răspuns:

Da. Ia un metoclopramid! Este un antivomitiv usor sedativ care acționează asupra creierului. Te poate ajuta până mergi la medic. Se poate elibera fără reteta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Victoria18 a răspuns:

Da. Dar la putini oameni li se intampla.

| Alicezzz a răspuns:

Da se poate, depinde de fiecare, altii simt un nod in gat, altii tremura, le traspira palmele, alti au stare de voma...
Trage aer in piept si incearca sa te relaxezi, stiu ca nu este usor!