| RAY a întrebat:

Voi la stres, nervi tristete nu mancati mai mult?

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu, din contra la tristste, nervi si stres nu imi mai arde de nimic, mananc cand mi-e bine, ca sa profit de inca o scurta placere. Daca mananc la stres, nervi si tristete nici nu simt bine gustul, mai rau face, mi se pare ca si foamea se mai diminueaza in cazurile alea.
E ca si cum m-ai pune sa dansez cand sunt trist.

| gemeni6226 a răspuns:

Ba da. Unii fumeaza sa se calmeze eu ma retrag sa maninc dulce.

| RAY explică (pentru gemeni6226):

Ce dulciuri preferi?

| gemeni6226 a răspuns (pentru RAY):

Prajitura gatita de mine dar daca nu am timp maninc prajitura ce pot sa-mi cumpar de la servici sau corn cu ciocolata plus eugenie plus sunt batoanele acelea cu susan miere si migdale.Dar bineinteles daca mi-as permite imi plac toate produsele kinder si raffaelo citeodata merge cate o ciocolata alba de la snikers sau ceva mai de marca.

| StrongHeart a răspuns:

Ba,da.Cine spune ca nu minte,daca nu bei,nu fumezi,nu bei coca cola, nu mananci dulciuri, nu mananci chipsuri, nu mananci mancare proasta cu maioneza multa si ketchup, inseamna doua lucruri:
ori stai la tara si atunci bravo tie ca reusesti sa mananci ce trebuie
ori esti sfant..in ambele situatii nu traiesti la oras.

| floresdemayo a răspuns (pentru StrongHeart):

Uite că eu locuiesc intr-un oras destul de mare, cu o multime de tentații culinare, dar mănânc doar ocazional ceea ce ai enumerat tu mai sus. happy
Cine trăieste doar cu astea, mancare tip fastfood si chipsuri toată ziua, ori e antitalent in bucătărie, ori e leneș să își gătească singur.

@Ray, in cazul meu e tocmai invers.
În momentele acelea, nu mai mănânc deloc...

| StrongHeart a răspuns (pentru floresdemayo):

Vreau sa nu mai mananc deloc, dar imi e foarte greu, mai ales ca trebuie sa gatesc pentru familie

| RAY explică (pentru StrongHeart):

Asta nu e o soluție, soluția este o alimentație sănătoasa, eu am pornit cu un plus de 30 de kg, dependent de dulciuri, cola

| RAY explică (pentru floresdemayo):

Si eu as vrea sa fiu ca tine, dacă as avea iubita cred ca as putea sa înlocuiesc asta

| Zorn a răspuns:

Ba da, noroc ca am un metabolism cat de cat bun (inca), ca daca nu, la cat mananc de la stres, nu as mai incapea pe usa. happy