| ajutorvarog02081994 a întrebat:

Prieteni salut, dau funda! traiesc un cosmar, imi miroase gura urit, ma tem sa comunic cu cineva, ma tem sa ies in lume... Cine imi spune daca a avut probleme cu stomacul, balonari, incomoditati, miros urit din gura, si daca v-ati tratat? si acum va simtiti liber si sanatos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Nu amcum sti de unde vine problema ta, dar iti recomand sa mergi prima data la un dentist, apoi la un gastroenterolog. Fa intai o curatare completa a danturii (depunerile de piatra pot fi printre cauzele care duc la halena), verifica daca nu ai vreo infectie la varfurile radacinilor dintilor, daca gingiile sunt in regula (nu sangereaza, nu sunt inflamate - semne ale unei boli parodontale) si, daca ai lucrari protetice (coronite, punti dentare etc) asigura-te ca sunt ok. Daca mirosul urat persista vezi si ce e cu stomacul...

| AlexandrulS a răspuns:

Este posibil ori de la alimentatie (in cele mai multe cazuri ) ori de la igiena orala necorespunzatoare. De 2 ori pe zi spalat pe dinti plus ata dentara plus apa de gura care este foarte buna.

| Vlad940 a răspuns:

Eu iti recomand sa incepi un program de detoxifiere, si sa incepi sa te speli pe dinti cu o pasta de dinti naturala. Ce vezi la reclamele de la tv sunt destul de toxice, mai ales cele cu fluor.

| respiratiamortii a răspuns:

Ba si mie imi pute gura de cand ma stiu si nu am gasit nici o solutie, partea buna ii ca faza asta mi-a aratat ca nu exista dumnezeu...adica eu copil bun citeam biblia saream in apararea celor slabi la scoala, faceam fapte bune.etc dumnezeu imi da in dar o gura puturoasa de pe la vreo 14 ani sugi cariciu ba in caz ca existi.Eu unul nici nu ma mai stresez sa caut remedii o sa dau anunt la matrimoniale care o sa sune cam asa,, caut domnisoara care fumeaza iarba si sa-i puta rau gura'' numai bine ciao

| ajutorvarog02081994 explică (pentru respiratiamortii):

Imi pare rau frate, eu la fel sunt un tip bun la suflet.