| Evelinmariaa a întrebat:

Prin August am fost intr-o excursie la munte. Jucam un joc si am căzut cu genunchiul drep pe un lemn. De atunci ma doare mereu partea dreapta a genunchiului atunci cand ma așez in pat cu genunchiul sau atunci cand il îndoi mai brusc. Imi puteți spune care este cauza? Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

De ce oare nu te-ai dus la medic pentru o verificare? Poti sa iti fi scrantit ceva pe acolo.

| 0ffliner a răspuns:

Nu faci exercitii destule, incearca sa faci genoflexiuni sau sa alergi/mergi mult.
Daca ti-ai fi rupt ceva la genunchi, ai fi simtit din start durerea. happy