| popmirgea1999 a întrebat:

Pudra de argila se poate bea si amestecata cu apa?(pentru cosuri)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci o mască pe care o aplici pe față, nu o bei!
Pa, pa.

| Onn3 a răspuns:

Daca vrei cumva sa te imbolnavesti bea si argila, dar eu te-as sfatui sa faci o masca cu argila si suc de lamaie.

| Crucified a răspuns:

Nu o bei, o aplici pe fata, doamne fereste! laughing

| pieptdepuiprajit a răspuns:

Pudra de argila nu se poate bea, foloseste ca masca. Daca vrei sa faci si o cura de detoxifiere cu argila du-te la plafar si ceri argila pentru baut.

| TeCapcaunez a răspuns:

Da,insa e mai buna cu suc.

| antonela99 a răspuns:

Argila se poate bea deoarece este un detoxifiant. O poti pune intr-un pahar dupa care adaugi apa amesteci si o lasa cateva ore dupa care bei. Funda?

| CurcanCiprian a răspuns:

Nu! cu siguranta